Πρόσφατα Θέματα
» ιντερνετικο ραδιοφωνο
«Επική» πρόκριση της Ίντερ I_icon_minitimeΚυρ Ιουν 09, 2013 4:49 pm από maspa

» κόλπα που κάνουν τα κινητά
«Επική» πρόκριση της Ίντερ I_icon_minitimeΣαβ Φεβ 02, 2013 10:06 pm από nikosp13

» Ανεξήγητα φαινόμενα :Roswell UFO crash+AREA 51+Το πειραμα της Φιλαδελφειας

» Τεχνικες Υποβρυχιου Κυνηγιου
«Επική» πρόκριση της Ίντερ I_icon_minitimeΣαβ Φεβ 02, 2013 9:58 pm από nikosp13

» Kaspersky Internet Security 2011 v.11.0.0.400 - Ελληνική Έκδοση
«Επική» πρόκριση της Ίντερ I_icon_minitimeΣαβ Φεβ 02, 2013 9:45 pm από nikosp13

» Barbie ~ Το μυστικό της Νεράϊδας (2011) [DVDRip] Μεταγλωτισμενο
«Επική» πρόκριση της Ίντερ I_icon_minitimeΤετ Ιουν 20, 2012 12:04 pm από bobbyab

»  Barbie Fairytopia: Το Μυστικό του Ουράνιου Τόξου
«Επική» πρόκριση της Ίντερ I_icon_minitimeΔευ Ιουν 11, 2012 3:27 pm από bobbyab

» Συλλογη Χαρι Ποτερ
«Επική» πρόκριση της Ίντερ I_icon_minitimeΠεμ Μάης 17, 2012 9:46 pm από ploutarxaki

» Ο ΜΙΚΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ 6 : ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ (2010) DVDRip ΜΕΤΑΓΛΩΤΙΣΜΕΝΟ
«Επική» πρόκριση της Ίντερ I_icon_minitimeΚυρ Μάης 13, 2012 11:34 pm από alex2012

«Επική» πρόκριση της Ίντερ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: «Επική» πρόκριση της Ίντερ   «Επική» πρόκριση της Ίντερ I_icon_minitimeΠαρ Μαρ 18, 2011 8:09 pm

«Επική» πρόκριση της Ίντερ D01EC6FBD3925CCA787ADCE77181DEAB

Αποφασισμένη να δικαιολογήσει τον τίτλο της πρωταθλήτριας Ευρώπης η Ίντερ, πήρε τη νίκη με 3-2 επί της Μάγερν μέσα στο Μόναχο, μαζί και την πρόκριση στα προημιτελικά του Champions League. Εισιτήριο για την οκτάδα έκοψε και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που νίκησε με 2-1 την Μαρσέιγ στο «Ολντ Τράφορντ».

Ενός λεπτού σιγή κρατήθηκε και στα δύο ματς στη μνήμη των θυμάτων του καταστροφικού σεισμού στην Ιαπωνία.

ΜΠΑΓΕΡΝ - ΙΝΤΕΡ 2-3

Μετά από ένα συγκλονιστικό ματς στο Μόναχο, η Ιντερ έδειξε καρδιά πρωταθλήτριας και επικρατώντας 3-2 της Μπάγερν πήρε την πρόκριση στους «8» του Champions League. Τα γκολ για την ομάδα του Μονάχου, που είχε επικρατήσει 1-0 στο Μιλάνο, πέτυχαν οι Γκόμεζ (21'), Μίλερ (31') ενώ για τους Ιταλούς σκόραραν ο Ετό (4'), ο Σνάιντερ (63') και ο Πάντεφ (88').

Μπορεί η Ίντερ να μπήκε δυνατά και μάλιστα να βρήκε πρώτη το δρόμο προς τα δίχτυα μόλις στο 4' με τον Ετό, στη συνέχεια όμως οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κυριάρχησαν.

Στο 21' ο Γκόμεζ εκμεταλλεύτηκε την ασταθή απόκρουση του Ζούλιο Σέζαρ σε σουτ του Ρόμπεν και έφερε το ματς στα ίσια. Στη συνέχεια, ο Ρόμπεν σε μια από τις γνωστές επελάσεις του από την αριστερή πλευρά θέλησε να βρει τον Γκόμεζ, η μπάλα βρήκε στο πόδι του Τιάγκο Μότα, στρώθηκε στο Μίλερ που με πλασέ έκανε το 2-1. Στο 41' η Μπάγερν έχασε την ευκαιρία να τριπλασιάσει τα τέρματά της καθώς ο Μίλερ σε κόντρα με τον Ρανόκια έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.

Η Ίντερ βέβαια δεν είχε πει την τελευταία της κουβέντα καθώς στο β' ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 62' ο Ετό έστρωσε ωραία τη μπάλα στον Σνάιντερ με τον Ολλανδό να πιάνει μονοκόμματο σουτ και να ισοφαρίζει για την ομάδα του Μιλάνου. Το ματς απέκτησε άγρια ομορφιά και δύο λεπτά πριν το τέλος ο Γκόραν Πάντεφ, πάλι μετά από ατομική ενέργεια και πάσα του MVP Σάμουελ Ετό, χάρισε την... επική πρόκριση στην κάτοχο του τίτλου.

Το φιλμ του αγώνα

88' ΓΚΟΛ για την Ιντερ και παγωμάρα στο Μόναχο! Φανταστική προσπάθεια του Ετό, που πάσαρε στον Πάντεφ και ο Σκοπιανός πλάσαρε ιδανικά τον Κραφτ!
63' ΓΚΟΛ για την Ιντερ! Ο Σνάιντερ έπιασε το σουτ έξω από την περιοχή και έκανε το 2-2!
62' Καλή ευκαιρία για την Μπάγερν. Η μπάλα έφτασε στον Γκόμες, αυτός προσπάθησε να την στείλει στα δίχτυα με ωραίο γυριστό, όμως ο Ζούλιο Σέζαρ απέκρουσε με όμορφο τρόπο.
43' Λάθος στην άμυνα της Ιντερ, ο Ρόμπεν μπήκε από τα αριστερά, όμως το συοτ κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
41' Εκτέλεση φάουλ από τον Σνάιντερ, η μπάλα πέρσε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κραφτ.
40' Νέα απίστευτη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Γκόμες αρχικά με προβολή δεν έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα και στην συνέχεια ο Μίλερ σε κόντρα με τον Ρανόκιο την έστειλε στο δοκάρι.
35' Κοντά στο 3-1 οι Βαυαροί. Ωραία κίνηση του Ριμπερί, όμως ο Ζούλιο Σέζαρ έδιωξε εντυπωσιακά την μπάλα.
31' ΓΚΟΛ για την Μπάγερν και 2-1! Ωραία κίνηση του Ρόμπεν, η μπάλα βρήκε στον Μότα και ο Μίλερ με ωραίο τελείωμα νίκησε τον γκολκίπερ των Νερατζούρι!
21' ΓΚΟΛ για την Μπάγερν! Τραγικό λάθος από τον Ζούλιο Σέζαρ σε σουτ του Ρόμπεν, ο Γκόμες το εκμεταλλεύτηκε και έκανε το 1-1!
4' ΓΚΟΛ για την Ιντερ με δράστη τον Σάμουελ Ετό, ύστερα από όμορφη κάθετη πάσα του Γκόραν Πάντεφ!

Κίτρινες: Γκουστάβο, Μπρένο, Τιάγκο Μότα - Λούσιο, Πάντεφ, Χαρτζά

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ (Λουίς ΦανΧάαλ): Κραφτ, Λαμ, Μπρένο (90' Κρος), Βαν Μπούιτεν (70' Μπαντστούμπερ), Πράνιτς, Γκουστάβο, Σβαϊνστάιγκερ, Ρόμπεν (68' Άλτιντοπ), Ριμπερί, Μίλερ, Γκόμεζ.

ΙΝΤΕΡ (Λεονάρντο): Ζούλιο Σέζαρ, Κίβου (87' Ναγκατόμο), Λούσιο, Ρανόκια, Μαϊκόν, Μότα, Στάνκοβιτς (51' Κοουτίνιο), Καμπιάσο, Σνάιντερ, Πάντεφ (89' Χαρτζά), Ετό.

Διαιτητής: Πέδρο Προένσα (Πορτογαλία)
Γήπεδο: «Αλιάνς Αρίνα»

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ. - ΜΑΡΣΕΪΓ 2-1

Με δύο γκολ του Μεξικανού Χαβιέρ Ερνάντες (5', 75') η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε 2-1 της Μαρσέιγ στο «Ολντ Τράφορντ» και προκρίθηκε στους «8» του Champions League, σε συνδυασμό με το 0-0 του πρώτου αγώνα. Με αυτογκόλ του Μπράουν είχε μειώσει η Μαρσέιγ στο 82'.

Δεν ήταν εύκολα τα πράγματα για τους «κόκκινους διαβόλους», παρά το προβάδισμα που πήραν μόλις στο 5', με το γύρισμα του Ρούνι και την προβολή του Ερνάντες στην κενή εστία. Οι πρωταθλητές Γαλλίας ανέβασαν σταδιακά την απόδοσή τους, απείλησαν σε αρκετές περιπτώσεις και την ώρα που η θηλιά άρχισε να «σφίγγει» γύρω από τους γηπεδούχους - καθώς ένα γκολ ήταν αρκετό για να προκριθεί η Μαρσέιγ - ο Ερνάντες «τελείωσε» το ματς.

Στο 75' από την παράλληλη μπαλιά του Ράιαν Γκιγκς, πάλι σε κενή εστία ο «Τσικαρίτο» διαμόρφωσε το 2-0. Οι Γάλλοι μείωσαν με αυτογκόλ του Γουές Μπράουν στο 82', όμως ήταν πλέον αργά.

82' ΓΚΟΛ για την Μαρσέιγ! Ο Μπράουν έστειλε με κεφαλιά στα δίχτυα της ομάδας του!
75' ΓΚΟΛ για την Γιουνάιτεντ με το δεύτερο γκολ του Ερνάντες, ύστερα από ωραία συνεργασία των Βαλένσια και Γκιγκς
9' Μεγάλη ευκαιρία για την Μαρσέιγ. Ο Ζινιάκ βρέθηκε απέναντι στον Φαν ντερ Σάαρ, όμως ο Γάλλος επιθετικός δεν βρήκε όπως θα ήθελε την μπάλα.
5' ΓΚΟΛ για την Γιουνάιτεντ, με τον Χαβιέρ Ερνάντες να σπρώχνει την μπάλα σε κενή εστία!

Κίτρινες: Ερνάντες - Βαλμπιενά

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ. (Αλεξ Φέργκιουσον): Φαν ντερ Σαρ, Ο' Σέι (37' Ραφαέλ, 70' Φάμπιο), Μπράουν, Σμόλινγκ, Εβρά, Γκιγκς, Σκόουλς, Κάρικ, Νάνι (62' Βαλένσια), Ρούνι, Ερνάντες

ΜΑΡΣΕΪΓ (Ντιντιέ Ντεσάν): Μανταντά, Φανί, Ντιαβαρά, Χάιντσε, Ταϊβο, Μπία (79' Ζορντάν Αγιού), Σεϊρού, Λούτσο Γκονζάλες, Ρεμί, Ζινιάκ (69' Βαλμπιενά), Αντρέ Αγιού

winbzag

winbzag

Αριθμός μηνυμάτων : 111

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: «Επική» πρόκριση της Ίντερ   «Επική» πρόκριση της Ίντερ I_icon_minitimeΔευ Μαρ 21, 2011 6:26 pm

ποσο θα παει ακομα ?....θα σκονταψει στην μπαρτσα

Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
zagliberi-power.forumgreek.com :: Σπορ :: Ποδοσφαιρο-